Strażacy z Werbkowic mają nowy wóz

  • 11.10.2018, 10:20 (aktualizacja 12.10.2018 09:17)
  • ak
Strażacy z Werbkowic mają nowy wóz Fot. UG Werbkowice
Druhowie OSP w Werbkowicach będą jeździć do pożarów nowym i nowocześnie wyposażonym wozem. Większość pieniędzy na jego zakup wyłożyła gmina. Resztę dołożył Urząd Marszałkowski.

Pojazd kosztował w sumie ponad 100 tys. zł. Samorząd Werbkowic wygospodarował w swoim budżecie przeszło 73 tys. zł, a władze województwa dołożyły ponad 11 tys. zł. Z Funduszu Sołeckiego, za blisko 16 tys. zł dokupiono sprzęt, m.in. wyciągarkę, maszt ledowy, oświetlenie pola bocznego i radiotelefon.

Warto dodać, że na początku tego miesiąca druhowie z sześciu jednostek OSP w gminie Werbkowice otrzymali pierwszą część sprzętu zakupionego w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Kolejne urządzenia, w sumie warte ponad 73 tys. zł mają trafić do strażaków do końca przyszłego tygodnia.

Ponadto trwa realizacja projektu w ramach współpracy transgranicznej z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. W przyszłym roku, za ok. 70 tys. zł dla druhów z Werbkowic zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt hydrauliczny, a strażacy wezmą udział w specjalistycznych szkoleniach.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kernmit
Kernmit 13.10.2018, 13:01
Jaki nowy. 12 lat i przebieg 30000km x 12 lat. I to jest nowy.

Pozostałe