Gm. Zamość: Jest nowa droga w Lipsku Kosobudach

  • 11.10.2018, 08:21
  • ak
Gm. Zamość: Jest nowa droga w Lipsku Kosobudach Fot. pixabay.com
Większość pieniędzy wyłożyła gmina, część dał Urząd Marszałkowski w ramach programu " 100 km dróg na 100-lecie Niepodległości" i w Lipsku Kosobudach powstało ponad 200 metrów nowej drogi.

Zbudowany we wsi odcinek drogi liczy dokładnie 252 metry bieżące. Na całej długości jest tzw. podbudowa tłuczeniowa. Na części (w terenie zabudowanym) wylano również asfalt, również na zjazdach do poszczególnych posesji. Resztę wysypano tłuczniem, a pobocza zostały utwardzone kamieniem.

Koszt całości prac to nieco ponad 224 tys. zł, z czego 50 tys. zł wyłożył samorząd województwa w ramach programu "100 km dróg na 100-lecie Niepodległości". Tę inwestycję, podobnie zresztą jak wiele innych w gminie Zamość, zrealizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych spółka z o.o. w Zamościu.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe