Tomaszów Lubelski: Piękny jubileusz. Są razem na dobre i na złe (LISTA JUBILATÓW)

  • 10.10.2018, 12:00 (aktualizacja 12.10.2018 10:30)
  • ak
Tomaszów Lubelski: Piękny jubileusz. Są razem na dobre i na złe (LISTA JUBILATÓW) Fot. UM Tomaszów Lubelski
Minęło już ponad 50 lat od momentu, gdy 27 par z Tomaszowa Lubelskiego i okolic ślubowało sobie "miłość, wierność i uczciwość małżeńską". Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu zorganizowano dla nich złote i diamentowe gody.

Uroczystości odbyły się w minioną sobotę (6 października). Rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Nabożeństwo koncelebrował ks. prałat Czesław Grzyb w asyście ks. kan. Grzegorza Chabrosa i ks. Piotra Gmiterka. Każde z małżeństw otrzymało w kościele dyplom z błogosławieństwem biskupa Mariana Rojka, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Później obchody przeniosły się do Tomaszowskiego Domu Kultury. Z jubilatami spotkali się burmistrz Wojciech Żukowski, wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz, wicestarosta Jerzy Wereszczak i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Wiesława Jakubiak. Były życzenia, kwiaty i gratulacje, a także upominki oraz Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

Wśród odznaczonych par znaleźli się: Stanisława i Paweł Banasowie z Przeorska, Maria i Feliks Barteccy z Tomaszowa Lubelskiego, Zofia i Stanisław Borejczukowie z Tomaszowa Lubelskiego, Janina i Jan Brodowcy z Jezierni, Kamila i Tadeusz Durasowie z Tomaszowa Lubelskiego, Janina i Zdzisław Dybkowie z Tomaszowa Lubelskiego, Wiesława i Roman Grzesikowie z Tomaszowa Lubelskiego, Danuta i Jan Gozdkowie z Majdanu Górnego, Ligia i Krzysztof Kawalcowie z Tomaszowa Lubelskiego, Henryka i Stanisław Kisiowie z Tomaszowa Lubelski, Wanda i Ignacy Klechowie z Majdanu Górnego, Sabina i Wacław Kuksowie z Chorążanki, Krystyna i Czesław Leszkiewiczowie z Tomaszowa Lubelskiego, Stanisława i Józef Miszczyszynowie z Chorążanki, Alicja i Tadeusz Parolowie z Tomaszowa Lubelskiego, Izabela i Adam Parolowie z Tomaszowa Lubelskiego, Czesława i Józef Piechnikowie z Tomaszowa Lubelskiego, Wanda i Edward Pochmarowie z Tomaszowa Lubelskiego, Kazimiera i Eugeniusz Siomowie z Tomaszowa Lubelskiego, Katarzyna i Michał Stadniccy z Rogóźna, Barbara i Adam Stęporowie z Tomaszowa Lubelskiego, Janina i Stanisław Ścirkowie z Szarowoli, Wanda i Bronisław Ścirkowie z Pasiek, Bogumiła i Adam Świderkowie z Rogóźna, Grażyna i August Warzochowie z Tomaszowa Lubelskiego, Halina i Stefan Zawadzcy z Tomaszowa Lubelskiego oraz Stanisława i Mieczysław Zawiszowie z Tomaszowa Lubelskiego.

Po części oficjalnej na wszystkich czekał szampan i okolicznościowe „Sto lat” dla jubilatów. Całość zwieńczona została występem Kabaretu „Aluzja”.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe