Dzieciaki z Bodaczowa świecą przykładem. Bo mają odblaskowe kamizelki i opaski

  • 11.10.2018, 08:00
  • ak
Dzieciaki z Bodaczowa świecą przykładem. Bo mają odblaskowe kamizelki i opaski Fot. KMP Zamość
Była pogadanka o bezpieczeństwie, ale również prezenty. Dzieci z przedszkola w Bodaczowie dostały od policjanta odblaskowe kamizelki i opaski, dzięki którym, nawet po zmroku będą widoczne na drodze.

W trakcie wtorkowego (9 października) spotkania z maluchami policjant uświadamiał dzieci, jak niebezpieczne mogą być zabawy przy drodze. Wyjaśniał, jak powinno się chodzić, kiedy nie ma chodnika i na co należy zwracać szczególną uwagę. Dzieciaki poznały również podstawowe znaki drogowe.

– Szczególną uwagę funkcjonariusz poświęcił tematyce związanej z odblaskami. Mówił o tym, że na kurtce, czy plecaku każdego powinien być odblaskowy element. W sposób przystępny i zrozumiały opowiedział o skutkach bycia niewidocznym dla kierowcy, który nie widzi ubranego na ciemno pieszego – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Dodaje, że każde dziecko zostało obdarowane odblaskiem.

Pogadanka w przedszkolu była także okazją, aby uczulić dzieci na zagrożenia wynikające z pracy w rolnictwie. Policjant przypomniał m.in., że nie wolno podchodzić do pracującej maszyny. Poprosił również, aby zdobytą wiedzą dzieci podzieliły się z rodzicami, rodzeństwem oraz innymi członkami rodziny.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe