Pojadą sprzątać groby na Ukrainie

  • 13.10.2018, 07:00 (aktualizacja 14.10.2018 06:49)
  • roh
Pojadą sprzątać groby na Ukrainie
Inicjatywa Ponad Podziałami po raz kolejny organizuje wyjazd autokarowy, aby uporządkować polskie cmentarze w Ukrainie. Uczestnicy odwiedzą m.in. Waręż, Leszczków, Bełz. To ostatnie dni, aby zapisać się do udziału w inicjatywie.

Wyjazd "Porządkujemy Zapomniane Cmentarze Pogranicza" odbędzie się w dniach 27-28 października.

 – Pogranicze polsko-ukraińskie, przerzedzone wymuszoną migracją pozbawiło opieki cmentarzy i zabytków sakralnych. Stąd też nasz pomysł aby uporządkować je przed listopadowymi świętami. Dodam, że wspomniane cmentarze, to również obecna na nich przepiękna kamieniarka bruśnieńska, niestety z postępującą ruiną – mówi Mariusz Skorniewski inicjator wyjazdu.  

Pierwszego dnia uczestnicy (zbiórka  na parkingu Krytej Pływalni w Zamościu) chcą uporządkować teren kościoła parafialnego p.w. św. Marka w Warężu, podnieść i zabezpieczyć figurę NMP, a także uporządkować rejon kościoła oraz cmentarza w Leszczkowie, odwiedzić i zapalić znicze w na cmentarzach w Bełzie, Korczowie, Stajach, Uhnowie, Rzyczkach, Rawie Ruskiej. Drugiego dnia odwiedzić cmentarze w Żółkwi, Wielkich Mostach, Czerwonogradzie, Ostrowie i Uhrynowie.

Więcej o tej cennej inicjatywie przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe