Zamość: New Tech Team. Kręcą ich roboty!

  • 13.10.2018, 06:00
  • dc
Zamość: New Tech Team. Kręcą ich roboty!
New Tech Team – to nazwa drużyny robotycznej z Zamościa, która wzorem kolegów z grupy Spice Gears z Kraśnika chce zawojować świat.

Łączy ich chęć do majsterkowania i tworzenia czegoś nowego. Większość z nich nie miała wcześniej doświadczenia w projektowaniu, budowie robotów, elektronice lub programowaniu. Pierwsze spotkanie New Tech Team odbyło się pod koniec września. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele grupy Spice Gears z Kraśnika, która wygrywała turnieje robotyczne w USA i w Chinach, a także zakwalifikowała się do finałów mistrzostw świata FRC w Detroit, gdzie zdobyła najlepsze miejsce wśród drużyn z Europy. O podobnych sukcesach marzą młodzi adepci robotyki w Zamościu.

 – Podczas niemal dwugodzinnego spotkania poznaliśmy ideę stojącą za misją FRC – First Robotics Competition – i rozmawialiśmy o doświadczeniach drużyny Spice Gears z Kraśnika, która jest pierwszą w Polsce drużyną robotyczną typu FRC. Obejrzeliśmy kilka filmów z zawodów Spice Gears i "poznaliśmy" jednego z robotów skonstruowanego przed kraśnicką drużynę na turnieje robotyczne – mówi Hubert Siemieńczuk, koordynator New Tech Team z ramienia Technikum New Technology, w którym odbywają się zajęcia.

Więcej o tej grupie przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

dc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe