Zamość: Chcą stworzyć Rodzinny Dom dla niepełnosprawnych

  • 11.10.2018, 07:03
  • dc
Zamość: Chcą stworzyć Rodzinny Dom dla niepełnosprawnych
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" w Zamościu chce stworzyć kompleks terapeutyczno-opiekuńczy "Rodzinny Dom" dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Koszt przedsięwzięcia to ok. 15 mln złotych.

Kompleks miałby się znajdować przy ul. Kresowej w Zamościu. W użyczonym przez miasto budynku, w którym niegdyś mieścił się zamojski oddział Urzędu Ochrony Państwa, siedzibę będzie miał Warsztat Terapii Zajęciowej. W drugim, który stowarzyszenie planuje dobudować do już istniejącego, Dom Pomocy Społecznej. 

 – Chcielibyśmy przenieść WTZ z budynku przy ul. Kopernika, bo jest za mały na nasze potrzeby. Z oferty warsztatów mogłoby korzystać więcej osób, poprawiłby się też komfort pracy. Na adaptację i modernizację budynku przy ul. Kresowej na potrzeby stowarzyszenia pozyskaliśmy już 2,6 mln z Urzędu Marszałkowskiego dzięki projektowi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Drugie tyle funduszy będzie musiało wyłożyć stowarzyszenie. Aby pozyskać te pieniądze, planujemy organizować różnego rodzaju akcje, happeningi, wydarzenia i zbiórki – mówi Kamil Kabasiński z SPDN "Krok za Krokiem". 

Drugą część kompleksu ma stanowić Dom Pomocy Społecznej dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Stowarzyszenie wystąpiło już o wsparcie tego przedsięwzięcia z transgranicznego programu Polska – Białoruś – Ukraina. Na chwilę obecną znajduje się on na 3 miejscu na liście rezerwowej.

Więcej o planowanej inwestycji przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

dc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bbb
Bbb 14.10.2018, 00:16
W łabuniach w miejsce Domu Dziecka jest na chwilę obecną Dom Samotnej Matki.
Jaro
Jaro 11.10.2018, 22:42
W Łabuniach we wrzesniu zlikwidowali duzy dom dziecka budynek jest caly wyremontowany z bardzo duzym parkiem w kolo. Bardzo ładne moejsce i narazie nie maja pomyslu co z nim zrobic.
Bbb
Bbb 14.10.2018, 00:17
W miejsce Domu Dziecka jest Dom Samotnej Matki na dzień dzisiejszy
Ewa
Ewa 11.10.2018, 20:20
Super pomysł, popieram. Ewa.

Pozostałe