Zamość: Mefedron i marihuana w renault

  • 08.10.2018, 10:23 (aktualizacja 08.10.2018, 10:57)
  • bw
Zamość: Mefedron i marihuana w renault
Narkotyki znajdowały się w skontrolowanym przez policjantów samochodzie marki renault. Właścicielem mefedronu był 22-latek z Warszawy, natomiast marihuana należała do 23-letniej mieszkanki Zamościa. W piątek usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających.

W czwartek, 4 października, policjanci z Zamościa na ul. Klonowej skontrolowali pojazd marki Renault, podejrzewali bowiem, że osoby nim się poruszające mogą posiadać środki odurzające. W trakcie przeszukania samochodu odnaleźli zawiniątka z krystaliczną substancją natomiast w osobistych rzeczach pasażerki renault zawiniątka z niewielką ilością suszu roślinnego oraz tzw. „młynek” wykorzystywany do rozdrabniania marihuany.

   Po badaniach okazało się, że krystaliczna substancja to mefedron, natomiast susz roślinny to marihuana. Zarówno 23-letni mieszkaniec Zamościa kierujący renault, jak i troje pasażerów: 22-latek z Warszawy, 23-latka z Zamościa oraz 20-letnia obywatelka Ukrainy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

   Mefedron należał do 22-latka z Warszawy, a marihuana do 23-latki z Zamościa, w piątek usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających. Za tego typu przestępstwo prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Razem z dwójką młodych ludzi podróżowała 20-letnia obywatelka Ukrainy, która jak okazało się w wyniku czynności, poszukiwana jest listem gończym wydanym celem odbycia kary więzienia. Sąd dał jej możliwość wykupienia się od orzeczonej kary pozbawienia wolności poprzez wpłacenie określonej sumy pieniędzy. Młoda kobieta skorzystała z tej możliwości i po wpłacie oraz wykonaniu z jej udziałem czynności procesowych do sprawy narkotykowej została zwolniona.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe