Awaria po trzech kwadransach

  • 10.11.2016, 14:21 (aktualizacja 10.11.2016, 14:37)
  • tomt
Awaria po trzech kwadransach Kazimierz Chmiel
Nie wiedzie się w ostatnich tygodniach szczypiornistom Padwy Zamość. Tym razem zespół Marcina Czerwonki uległ w Kielcach Politechnice Świętokrzyskiej 23:30 (11:12), choć na kwadrans przed końcem walczył jeszcze jak równy z równym.Nie wiedzie się w ostatnich tygodniach szczypiornistom Padwy Zamość. Tym razem zespół Marcina Czerwonki uległ w Kielcach Politechnice Świętokrzyskiej 23:30 (11:12), choć na kwadrans przed końcem walczył jeszcze jak równy z równym.

 Rozmiary porażki naszego zespołu zaciemniają obraz meczu, który przez jego zdecydowaną większość był wyrównany. Przed przerwą prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, a wynik często oscylował wokół remisu. Nieźle w tym czasie spisywali się nasi bramkarze, którzy w kilku, wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach, wychodzili obronną ręką z opresji. Taki obraz gry utrzymywał się do 45 minuty, gdy studenci z Kielc wygrywali tylko 19:18.

– Mieliśmy wówczas rzut karny, który został przestrzelony i za chwilę coś się w chłopakach zacięło. Za bardzo i za szybko chcieliśmy doskoczyć ponownie do gospodarzy, i w końcówce zostaliśmy skutecznie wypunktowani – mówi Marcin Czerwonka. – Wbrew wynikowi, nie zagraliśmy wcale złego meczu. Oczywiście, w defensywie ponownie w kilku sytuacjach spóźnialiśmy się z asekuracją, a w ataku nasza skuteczność mogła być nieco wyższa, ale o końcowym wyniku ponownie zadecydował brak naszego doświadczenia. Ciągle musimy się uczyć właściwego reagowania, bo na takim poziomie rywal nie przebacza – dodaje trener Padwy.

 

Politechnika Świętokrzyska Kielce – Padwa Zamość 30:23 (12:11)

 

Padwa: Mróz, Bąk, Buchcic – Fugiel 8, Adamczuk 6, Samoszczuk 5, Gałaszkiewicz 1, Nowicki 1, Litwińczuk 1, Flis, Pieczykolan 1, Maroszek, Wańkowicz.

Kary: 16 minut.

 Więcej w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe