Hrubieszów: Odszedł pedagog i społecznik

  • 03.10.2018, 07:00
  • par
Hrubieszów: Odszedł pedagog i społecznik
24 września zmarł Włodzimierz Piątkowski, długoletni nauczyciel, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie i prezes tamtejszej Fundacji Polsko-Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau. Był również pomysłodawcą utworzenia Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza w tym mieście.

Włodzimierz Piątkowski urodził się 3 października 1940 r. w Porycku (obecnie na Ukrainie). Kształcił się w Zamościu, Lublinie i Warszawie. Pracę jako nauczyciel rozpoczął w 1962 r. w Szkole Zawodowej w Hrubieszowie. Zaangażował się także w działalność w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Nagrodzono go Złotą Odznaką ZNP. Potem aż do emerytury pracował na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie.

 – Był pełnym poświęcenia społecznikiem. Cenił sobie pracę na rzecz innych ludzi. Przez wiele lat pracował społecznie w Zarządzie Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dwukrotnie był przewodniczącym Rady Nadzorczej w tej spółdzielni. A po przejściu na emeryturę został wybrany prezesem Fundacji Polsko-Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau – tak wspominają Włodzimierza Piątkowskiego jego znajomi.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe