Kresowe Eskapady w Zamościa

  • 3.10.2018, 06:00
  • bw
Kresowe Eskapady w Zamościa W festiwalu biorą także udział podróżnicy pochodzący z naszego regionu.
Spotkania z podróżnikami, prelekcje, pokazy filmów i warsztaty dla najmłodszych. W dniach 4-7 października w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu odbędzie się 4. edycja festiwalu podróżniczego "Eskapady Kresowe".

Doroczne święto podróżników i zdobywców otworzy 4 października o godz. 18 projekcja filmu "Restauracja", w reżyserii Damiana Lemańskiego. Film opowiada o rowerowej wyprawie z Mazur do Afryki, podczas której podróżnik zbierał pieniądze na leczenie głuchoniemej dziewczynki. W trakcie trzech dni festiwalowych spotkań nie zabraknie także prelekcji ze znanymi polskimi podróżnikami. 

Gośćmy tegorocznej 4. edycji "Eskapad" będą m.in.: Ryszard Pawłowski – ikona polskiego i światowego himalaizmu, jedyny Polak, który 5 razy wszedł na Mount Everest, zdobywca 11 ośmiotysięczników (w  K2), Oswald Rodrigo Pereira – uczestnik ekipy reporterskiej podczas polskiej wyprawy na K2 w sezonie 2017/2018, Michał Kiełbasiński – sportowiec ekstremalny, wyróżniony na Kolosach w Gdyni za ukończenie morderczego biegu – Alaska/Trail – 1600 km w skrajnie trudnych warunkach, Dodatkowo, swoje prezentacje i relacje przekażą lokalni podróżnicy i zdobywcy: Marek Marcola oraz Janek CiosMirosław Kawałko i Jacek Podkościelny. W ramach Festiwalu będzie można wybrać się w jednodniową wycieczkę do Lwowa z Biurem Turystycznym Quand. 

Pełny program festiwalu "Eskapady Kresowe" dostępny jest także na kronikatygodnia.pl w zakładce CO? GDZIE? KIEDY?. 

Bilety wstępu na każdy dzień festiwalu w cenie 6 zł będą do nabycia w kasach CKF "Stylowy" w Zamościu, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net.

bw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościanin
Zamościanin 5.10.2018, 11:15
Przecież to chyba 6 zł tylko kosztowało
ach
ach 5.10.2018, 08:39
poszedlbym ale trzeba placic

Pozostałe