Zamość: 100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości

  • 05.10.2018, 06:00
  • dc
Zamość: 100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości Fot. pixabay.com
9 października w Zamościu rusza kampania promująca honorowe krwiodawstwo, organizowana przez SPDN "Krok za Krokiem", RCKiK w Lublinie oraz miasto Zamość.

Kampania ma być z jednej strony formą podziękowania ze strony działającego już 27 lat zamojskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, a z drugiej akcją promującą krwiodawstwo przy okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 – Kampania zostanie zainaugurowana 9 października w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" w Zamościu. Wychowankowie i ich rodziny oraz pracownicy Stowarzyszenia, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Zamość oddadzą krew. Tego dnia podpisane zostanie również porozumienia o współpracy w zakresie promowania krwiodawstwa pomiędzy Stowarzyszeniem, Urzędem Miasta oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie – mówi Michał Król z "Krok za Krokiem".  

Akcja potrwa do 9 listopada. W tym czasie wszyscy chętni do wsparcia kampanii "100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości" będą mogli oddać krew w zamojskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który działa przy szpitalu "papieskim". Podczas rejestracji należy podać hasło "Krok za krokiem".

dc

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brawo
brawo 05.10.2018, 10:55
o prosze jednak ktos podchwycil pomysl z jednego z komentarzy pod tym postem z 6 wrzesnia :) http://ezamosc.pl/wiadomosci/i…

Pozostałe