Hrebenne, Zosin: Jadą do Polski papierosy z Ukrainy

  • 25.09.2018, 13:12
  • ak
Hrebenne, Zosin: Jadą do Polski papierosy z Ukrainy Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Trzy próby przemytu ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów udaremnili w ostatnich dniach celnicy z przejść granicznych w Zosinie i Hrebennem.

Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia (20 i 21 września) funkcjonariusze celni z Zosina przejęli od przemytników łącznie 1281 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda była transportowana w samochodach osobowych, którymi do Polski podróżowali obywatele Ukrainy. Papierosy były ukryte w specjalnie skonstruowanych skrytkach w tylnych drzwiach, klapie bagażnika, zbiorniku paliwa oraz podłodze pojazdów.

Także 21 września do próby przemytu papierosów doszło również na przejściu granicznym w Hrebennem. W tym przypadku kontrabanda ukryta była w dachu autokaru na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze znaleźli 4000 paczek nielegalnych papierosów. Do przemytu przyznał się 27-letni kierowca.

W każdym przypadku wszczęto postępowania karne skarbowe. Wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to ponad 72 tys. zł.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Palacz
Palacz 29.09.2018, 00:38
Wyrównajcie zarobki i ceny fajek jak w Niemczech to nie bedzie problemu!!!

Pozostałe