Wybory samorządowe 2018: Jeden fotel – wielu chętnych

  • 25.09.2018, 07:30 (aktualizacja 26.09.2018, 17:59)
  • Robert Horbaczewski
Wybory samorządowe 2018: Jeden fotel – wielu chętnych
Po czterech kandydatów chce rywalizować o fotel burmistrza Tyszowiec i Łaszczowa. Jeszcze tłoczniej jest w Lubyczy Królewskiej. Wśród pretendentów są debiutanci na scenie samorządowej.

W Tyszowcach burmistrzem od trzech kadencji jest Mariusz Zając. Osiem lat temu zapewnił sobie reelekcję bez walki, bo był jedynym kandydatem. Wybory przemieniły się w plebiscyt poparcia. Burmistrza poparło 89,15 proc. wyborców biorących udział w głosowaniu. Cztery lata później Mariusz Zając wygrał ze swoim konkurentem zaledwie trzema głosami. Zdobył 1 377 głosów, a jego kontrkandydata Andrzeja Podgórskiego poparło 1 374 wyborców.

W tym roku Mariusz Zając ponownie stara się o reelekcję. Do wyborów stanął też Andrzej Podgórski, kierownik zespołu marketingu, produkcji i sprzedaży Zakładów Zbożowych w Zamościu. Obaj startują z własnych komitetów.

O fotel burmistrza Tyszowiec walczyć będzie jeszcze dwóch kandydatów. Stanisław Bondyra z Przewala, członek PiS, kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tomaszowie Lubelskim. To syn pierwszego burmistrza Tyszowiec Józefa Bondyry. Czwartym kandydatem jest Wojciech Rutkowski, przedsiębiorca z branży motoryzacyjnej. 

Trzech i kobieta

W Łaszczowie rękawicę Cezarowi Girgielowi chce rzucić czworo kandydatów. Cezary Girgiel popierany przez PSL gminą rządzi od 2006 roku. Jego kontrkandydatem będzie Józef Woch z PiS-u. To przedsiębiorca, który prowadzi interesy na terenie gmin Łaszczów i Tyszowce (ma m.in. sklep w Łaszczowie, gospodarstwo agroturystyczne w Dobużku oraz cegielnię w Tyszowcach). Józef Woch prezesuje także Lokalnej Grupie Działania "G6 Grzędy Sokalskiej". Jego start zarówno w wyborach, jak i z listy PiS jest niespodzianką, bo przez wielu mieszkańców utożsamiany był jako bliski współpracownik Cezarego Girgiela.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
były mieszkaniec
były mieszkaniec 07.10.2018, 22:02
Wybory nic w Tyszowcach nie zmienią .Ambitni już wymarli lub wyjechali ,zostali starcy ,nieudacznicy i przy korycie na państwowym garnuszku .Taka jest prawda .
Szwed
Szwed 08.10.2018, 09:00
Jeżeli nie jest się zaradnym i nie posiada się żadnego wykształcenia, czy to formalnego, czy zawodowego, to miejsce zamieszkania nie ma znaczenia. Można być nieudacznikiem w Zurychu w Szwajcarii, a człowiekiem sukcesu w Tyszowcach.
Ani Szwed ani Zawołoka
Ani Szwed ani Zawołoka 07.10.2018, 15:54
Już za 2 tygodnie mieszkańcy Miasta i Gminy Tyszowce zdecydują, który z kandydatów obejmie stanowisko burmistrza. Jak na razie jedynym elementem kampanii wyborczej, który odróżnia każdego z kandydatów jest jedynie plakat ze zdjęciem i krótkim hasłem. Mówiąc w skrócie - pustosłowie i zdjęcie obrobione w programie graficznym. Poza urzędującym burmistrzem, który na łamach niniejszego portalu przedstawił swoje osiągnięcia, nikt z pozostałych nie przedstawił swojej wizji zarządzania MiG Tyszowce. Czy tylko na tyle Was stać, Panowie? Cierpliwie czekam na przynajmniej skrótowy program każdego z Was. To nam, wyborcom należy się jak psu kość. Dzisiaj, podobnie jak wszyscy nie wiem, czym się różnicie, co planujecie, jakie macie pomysły na wykorzystanie potencjału tej Gminy. Liczę na debatę, na wymianę poglądów. To nie jest wiele, to jest absolutne minimum. Panowie do dzieła!
Ani ty ani on
Ani ty ani on 26.09.2018, 15:23
jak można być byłym synem??? ?
red
red 26.09.2018, 16:13
Rzeczywiście., oczywiście. Przepraszamy . Poprawimy.

Pozostałe