Gm. Stary Zamość: Wodociąg w Wierzbie skażony bakteriami

  • 24.09.2018, 12:39 (aktualizacja 25.09.2018, 05:54)
  • ak
Gm. Stary Zamość: Wodociąg w Wierzbie skażony bakteriami Fot. pixabay.com
Pod żadnym pozorem nie można tej wody pić bez przegotowania, bo w wodociągu w Wierzbie (gm. Stary Zamość) stwierdzono obecność bakterii z grupy coli.

Komunikat o skażeniu wody, na podstawie badań przeprowadzonych 18 i 20 września, zamojski sanepid wydał w pod koniec zeszłego tygodnia. Dzisiaj pojawiła się informacja, że gmina przeprowadziła już wstępną dezynfekcję sieci i dlatego warunkowo kranówkę można spożywać, ale wyłącznie po przegotowaniu.

Ta sytuacja dotyczy następujących miejscowości w gminie Stary Zamość: Borowina, Chomęciska Duże, Chomęciska Małe, Kolonia Krasne, Majdan Sitaniecki, Nowa Wieś, Podkrasne, Podstary Zamość,Stary Zamość, Wierzba i części sołectwa Wisłowiec Kolonia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 24.09.2018, 14:18
Mieszkańcom korzystającym z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Wierzba, został zapewniony dostęp do czystej wody przez prawie godzinę i to dopiero 23 września. Brawo włodarze.
mieszkanka gminy
mieszkanka gminy 24.09.2018, 15:10
Totalna porazka na calej linii, osobiscie nie widzialam ani jednego transportu z woda, napisali ze bedzie dowozona na biezaco, kpina, i na takich tempakow ida moje podatki, wstyd
Medyk
Medyk 24.09.2018, 14:02
Skażenie wody stwierdzono w piątek, niektórzy nie wiedzieli o tym jeszcze w niedzielę. Gmina z wójtem na czele nie stanęła na wysokości zadania, aby skutecznie poinformować ludzi o skażonej wodzie. Strach pomyśleć jakie byłyby tego skutki gdyby woda była naprawdę niebezpieczna. Osobiście piłem tą wodę bez przegotowania w piątek. Na szczęście obyło się bez przykrych konsekwencji.

Pozostałe