Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 02:57
Reklama

Nauka jest ciekawa... Za nami Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 15-21 września odbywał się XV Lubelski Festiwal Nauki, pod hasłem „Człowiek inspiracją nauki”. Współorganizatorem imprezy po raz trzeci była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu, która swoją ofertę edukacyjną prezentowała podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego w Lublinie, rozpoczynającego szereg ciekawych projektów festiwalowych.
Nauka jest ciekawa... Za nami Lubelski Festiwal Nauki

Autor: Fot. PWSZ Zamość

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach zaproponowanych przez uczelnię, przekonali się, że nauka może być ciekawa. Wykładowcy zamojskiej uczelni przygotowali szereg zajęć praktycznych, pokazów i wykładów, które odbywały się na terenie zamojskiej PWSZ.

Wykładowcy z kierunku logistyka – dr hab. inż. Rafał Longwic i dr Sławomir Tarkowski – zaprezentowali wykłady na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz modelowania komputerowego wypadków drogowych.

O tym, jak zmienił się świat, o technicznym zabezpieczeniu granicy wschodniej RP i nowych technologiach odpraw granicznych mówił dr Ryszard Suduł z kierunku bezpieczeństwo narodowe, wieloletni funkcjonariusz straży granicznej. Uczestnicy Festiwalu Nauki zobaczyli także interaktywną strzelnicę laserową, zakupioną przez uczelnię. Strzelnicę zaprezentował ppłk Andrzej Podhorodecki, który mówił również o współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa młodzieży. W bloku tematycznym związanym z bezpieczeństwem odbył się także wykład nt. konfliktów zbrojnych we współczesnym świecie, który przygotowała dr Justyny Misiągiewicz.

Uczniowie zainteresowani tematami z dziedziny ekonomii i zarządzania wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców kierunku finanse i rachunkowość. Dr Elżbieta Dziura przygotowała wykład pt. „Droga pieniądza od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego”, a dr Katarzyna Szmidt i mgr Anna Kierepka-Kasztelan zaprosiły uczniów na zajęcia dot. przywództwa i stylów kierowania.

Uczestnicy LFN mieli także okazję zwiedzić laboratoria Centrum Badań i Transferu Technologii PWSZ w Zamościu, w którym prezentację nt. tworzyw sztucznych przygotował dr hab. inż. Tomasz Garbacz. Młodzież wzięła także udział w zajęciach prowadzonych przez dra Stanisława Trykę, który przedstawił wykład o mitach i rzeczywistości związanych z energooszczędnymi źródłami światła.

W zajęciach przygotowanych przez kadrę PWSZ w Zamościu udział wzięli uczniowie zamojskich szkół: II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i ZSP nr 5 oraz Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama