Potężny wiatr łamie drzewa. Kilkadziesiąt strażackich interwencji (AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA, FILM)

  • 24.09.2018, 06:50 (aktualizacja 25.09.2018 05:55)
  • ak
Potężny wiatr łamie drzewa. Kilkadziesiąt strażackich interwencji (AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA, FILM) Fot. pixabay.com
Strażacy z Zamościa nie mają od rana ani chwili spokoju. Od godz. 5.49 przyjmują jedno zgłoszenie po drugim i jeżdżą do usuwania połamanych silnym wiatrem drzew. Już przed godz. 8 było przeszło 40 takich interwencji.

Sytuacja jest bardzo poważna. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu usłyszeliśmy, że w tym momencie (godz. 6.50) pracują wszystkie jednostki będące w służbie. Kończą jedno zadanie i natychmiast są kierowane w inne miejsce.

Wezwania do interwencji pochodzą z Zamościa, ale też sąsiednich gmin Skierbieszów, Komarów, Nielisz, Zwierzyniec. Większość dotyczy usuwania powalonych wiatrem drzew i połamanych konarów, które spadały na drogi, tamując przejazd nimi. 

Najpoważniejsza akcja trwa w tej chwili w Antoniówce (gm. Komarów-Osada), gdzie naderwal się element dachu stodoły. Póki co, nie ma informacji o jakichkolwiek ofiarach wśród ludzi. Ale są problemy z przejazdem niektórymi odcinkami dróg, także krajową 17 na trasie Zamość-Lublin.

– Wstępne uszkodzenia to dwa samochody osobowe na ul. Koszary i ul. Peowiaków w Zamościu, także trzy uszkodzone dachy budynków mieszkalnych, w Chyżej, na ul. Robotniczej w Zamościu i w Wólce Wieprzeckiej, dwa zerwane dachy budynków gospodarczych w Chomęciskach Dużych i Żdanowie – poinformował tuż przed godz. 8 rano mł. brygadier Andrzej Szozda, rzecznik KP PSP w Zamościu.

I zaapelował o zwrócenie szczególnej uwagi i zachowanie ostrożności na drodze. Radził również, by w miarę możliwości nie parkować pojazdów pod drzewami.

Wieje nie tylko w okolicach Zamościa, ale w całym województwie. Energetycy usuwają awarie, bo wichura naruszyła linie elektryczne. Bez prądu jest kilkadziesiąt tysięcy odbiorców.

 

CZEKAMY NA INFORMACJE OD WAS. PISZCIE W KOMENTARZACH, JAK WYGLĄDA SYTUACJA W WASZYCH MIEJSCOWOŚCIACH, WSPÓLNIE STWÓRZMY RAPORT Z WICHURY NA ZAMOJSZCZYŹNIE.

ak

Zdjęcia (9)

Złamane drzewo w Bortatyczach
Ul. Lwowska w Zamościu
Zamość, ul. Listopadowa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe