Uwaga na niewybuchy! Ziemia wciąż kryje ich sporo

  • 21.09.2018, 11:03 (aktualizacja 22.09.2018, 07:06)
  • ak
Uwaga na niewybuchy! Ziemia wciąż kryje ich sporo Fot. KMP Zamość
Dwa przypadki odnalezienia pocisków prawdopodobnie jeszcze z czasów II wojny światowej odnotowano przedwczoraj (środa, 19 września) w powiecie zamojskim. Na jeden natrafiono w Chomęciskach (gm. Stary Zamość), na kolejny w Kątach Drugich (gm. Szczebrzeszyn). Oba miejsca zabezpieczyła policja, a niewybuchami zajęli się saperzy.

Na pocisk w Kątach natrafili pracownicy remontujący drogę położoną tuż przy lesie. Mężczyźni natychmiast powiadomili policję. Miejsce, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli mundurowi ze Szczebrzeszyna.

Niewybuch w Chomęciskach Małych odkrył rolnik podczas prac polowych. On także zachował się odpowiedzialnie, zawiadamiając o znalezisku odpowiednie służby.

W czwartek oba pociski zostały przejęte przez żołnierzy z Jednostki Wojskowej w Chełmie i przewieziony w miejsce, gdzie można je było pod kontrolą, bezpiecznie zneutralizować.

– Odnalezionego przypadkiem niewybuchu pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić, czy też na własną rękę rozbrajać. Pamiętajmy, że leżące w ziemi przez kilkadziesiąt lat pociski wciąż są niebezpieczne i mogą stwarzać zagrożenie dla życia. O ich odnalezieniu należy natychmiast powiadomić policję i do momentu przybycia policjantów zabezpieczyć teren tak, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do tego miejsca – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe