Zamość: Marszałek malowany - konkurs w MDK rozstrzygnięty

  • 22.09.2018, 07:00 (aktualizacja 22.09.2018, 07:05)
  • ak
Zamość: Marszałek malowany - konkurs w MDK rozstrzygnięty Fot. Wikimedia Commons
Oficjalne ogłoszenie wyników i otwarcie pokonkursowej wystawy dopiero w czwartek 27 września, ale już wiadomo, kto otrzyma nagrody, a kto wyróżnienia w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży – Zamość 2018”, który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Na konkurs zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski wpłynęło aż 457 prac z 47 placówek województwa lubelskiego.

W kategorii przedszkolaków pierwszą nagrodę jury przyznało 6-letniej Hannie Sękowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Zamościu, a kolejne otrzymały Julia Kurdziel (PM nr 12 w Chełmie) i Nela Rapa z Dereźni Solskiej. Laureatki wyróżnień to Dorota Buła z Biszczy oraz Antonina Kurzępa z PM nr 12 w Zamościu

Wśród uczniów podstawówek wygrała Agata Zięba z Krężnicy Jarej, a poza tym nagrodzone zostały: Julia Szydło z Woskrzenic Dużych i Kinga Gąsior z Lublina. Laureatki wyróżnień to uczennice z Tarnawatki: Julia Woźnica oraz Natalia Dudek.

W kolejnej grupie wiekowej (gimnazja i szkoły średnie) pierwszą nagrodę otrzymała  Martyna Gontarz z Strachosławia. Drugą nagrodę jury przyznało Agacie Skurzak z Goraja, a trzecią Bartoszowi Skowyrze z zamojskiej SP nr 7. Wyróżnieni zostali zaś: Anna Dubaj z Grabowca i Łukasz Bucior z Tarnawatki.

W kategorii ośrodków kultury pierwsze miejsce przypadło Karolinie Kaczor, reprezentującej MDK Biłgoraj, drugie zajęła Julia Bodek z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, a trzecie Agata Budzyńska, wychowanka MDK Zamość. Laureaci wyróżnień to: Julia Zajmała(MDK Biłgoraj), Daniel Tchórz (Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy  w Zamościu), Katarzyna Remisz i Agnieszka Gruszkiewicz (obie z MDK Opole).

Wśród laureatów nagród specjalnych prezydenta Zamościa znalazł się m.in. Kacper Adamowicz z miejscowej SP nr 3. Nagrodę posła Sławomira Zawiślaka przyznano m.in. Oliwii Zub z SP nr 3 Zamość, Oliwii Myszkowiak z SP w Tarnogrodzie, Martynie Kaczor z SP nr 1 w Biłgoraju, Michalinie Kostek, Martynie Sołoducha i Lenie Bełżek (wszystkie z MDK Biłgoraj), Laurze Rapie z SP w Dereźni Solskiej, Jakubowi Buciorowi z Zespółu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, Franciszkowi Drozdowskiemu z SP nr 3 w Zamościu, Sylwii Popko z Dereźni Solskiej, Łucji Berlińskiej z zamojskiego Niepublicznego Przedszkole i Żłobka „Ziarenko”, Dawidowi Karpiukowi z PM nr 1 w Zamościu, Zofii Sołodzińskiej z SP w Kolonii Sitno. Nagrody posła Jarosława Sachajko otrzymuje m.in. Marta Mazurek z TOK. Nagrodę dyrektora Książnicy Zamojskiej Piotra Bartnika odbierze Nikola Dudek z MDK Biłgoraj. Zaś laureatką jednej z nagród Jerzego Tyburskiego, szefa BWA w Zamościu została Paula Margolt z ZSiP w Tarnawatce. Martyna Kniaziowska z biłgorajskiego MDK to laureatka nagrody dyrektora MDK Zamość.

ak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe