Nagroda PISF dla zamojskiego kina

  • 19.09.2018, 13:09 (aktualizacja 20.09.2018, 05:33)
  • ak
Nagroda PISF dla zamojskiego kina Fot. Wikimedia Commons
Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu ma kolejny powód do dumy. Zamojskie kino otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Andrzej Bubeła, dyrektor CKF Stylowy odebrał statuetkę podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na gali, która odbyła się we wtorek (18 września).

– Jest to sukces całej załogi Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu, jak i miasta Zamość, właściciela kina – powiedział Andrzej Bubeła, odbierając nagrodę. Dodał, że kierowane przez niego obecnie kino już od 92 lat upowszechnia kulturę filmową oraz prowadzi wielokierunkową działalność kulturalną.

W mieście nie brakuje też kinomanów. W zeszłym roku placówka sprzedała ponad 230 tys. biletów. Stylowy się rozwija. W ub. roku została uruchomiona nowa, piąta sala, wyposażona w sprzęt. W tej chwili trwają starania o zakup nowego nagłośnienia.

Organizowane przez zamojskie kino imprezy na trwałe wpisały się w regionalne i ogólnopolskie kalendarze imprez. Do sztandarowych wydarzeń należą m.in. Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z historią", Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”, Przegląd Filmowy "Alchemia Kina".


Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz za ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
prq
prq 20.09.2018, 12:00
Gratulacje i brawa!

Pozostałe