Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 07:21
Reklama

Zamość: Powstanie sortownia odpadów na ulicy Fabrycznej?

Pod koniec sierpnia Biuro Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej UM w Zamościu wszczęło postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej na realizację przedsięwzięcia polegającego na uruchomieniu punktu przetwarzania, sortowni surowców wtórnych przy ul. Fabrycznej 1 w Zamościu.
Zamość: Powstanie sortownia odpadów na ulicy Fabrycznej?

Autor: Fot. pixabay.com

O pozwolenie na taką inwestycję wystąpiła firma EKO-KRAS z Kraśnika, która zajmuje się głównie odbiorem odpadów komunalnych. W Zamościu przy ulicy Fabrycznej 1 ma swój oddział, gdzie znajduje się biuro i baza magazynowo-transportowa. Z bazy tej obsługuje osiem gmin z powiatów zamojskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego, świdnickiego i chełmskiego. Odpady zmieszane zbierane przez pojazdy specjalistyczne (tzw. śmieciarki) oraz odpady zebrane w sposób selektywny (w workach) przekazywane są do Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Dębowcu, Krasnymstawie, Mirczu i Chełmie. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach odpady zmieszane muszą być przekazane do RIPOK, natomiast odpady zebrane w sposób selektywny mogą być przekazane lub sprzedane firmom zajmującym się profesjonalnie recyklingiem.

 – W naszej bazie w Zamościu mamy halę o pow. 500 mkw. Tam zamierzamy sortować i dzielić na odpowiednie frakcje – papier, szkło, tworzywa sztuczne – odpady zebrane selektywnie i sprzedawać recyklerom. Odpady pochodziłyby wyłącznie z gmin obsługiwanych przez naszą firmę – mówi Krzysztof Litwin z zarządu spółki EKO-KRAS. Dodaje przy tym, że przedsięwzięcie pozwoliłoby na stworzenie nowych miejsc pracy.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Marek Ciastoch 24.09.2018 11:37
Ładne zdjęcie , ale niestety nieprawdziwe. To nie chodzi o segregację odpadów u ich wytwórców, tylko ich zbieranie z kilkunastu ościennych gmin i przywóz do Zamościa. Już w tej chwili firma w swoim "oddziale " jak to jest napisane, może obok papieru , tektury i tworzyw sztucznych zbierać i magazynować na terenie ul. Fabrycznej także: odpady opakowaniowe z pozostałościami substancji niebezpiecznych, azbest ( nie znalazłem decyzji na odbiór w Zamościu odpadów azbestu - odpadu szczególnie niebezpiecznego) zużytych urządzeń zawierających freony, HCFC. HFC, lampy fluorescencyjne i inne urządzenia zawierające rtęć, zużyte urządzednia elektryczne, odpady farb drukartskich , klejów , lepiszczy , detergentów zawierających substancje niebezpieczne, beterie i akumulatory, a także odpady betonu, gruzu, tłucznia torowego itd. łącznie 51 rodzajów odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne. I to wszystko po to , żeby poprawić system segregacji odpadów komunalnych w Zamościu.

Zamościanka 18.09.2018 19:28
Niektórzy powinni już odejść na emeryturę i dać wolne miejsce młodszym ...

Marek Ciastoch 08.10.2018 10:20
Nie wiem co Pani Zamościanka ma na myśłi mówiąc o miejscu dla młodych. Ja to miejsce zrobiłem 19 lat temu zakłądając firmę. Teraz szczególnie "modne" jest życie z moich podatków. I nie wstydzę się podpisać swoim imieniem i nazwiskiem.

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1
Reklama
Reklama
Reklama