Hakerzy podszywają się pod ZUS. Wysyłają mejle z wirusem

  • 18.09.2018, 14:00 (aktualizacja 20.09.2018, 05:27)
  • lew
Hakerzy podszywają się pod ZUS. Wysyłają mejle z wirusem Fot. pixabay.com
Otrzymałeś mejla z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej przez ZUS? Pod żadnym pozorem nie otwieraj załącznika! Plik zawiera zawirusowane oprogramowanie.

Podejrzane mejle trafiły do części klientów ZUS. Do wiadomości załączony jest plik z fakturą. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej. Mejla najlepiej od razu skasować. – Nigdy nie wysyłamy faktur ani innej dokumentacji drogą mailową – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS. – Wszelkie formularze można pobrać samodzielnie z naszej strony internetowej.

Dodaje, że ZUS przekazuje informacje drogą elektroniczną tylko tym klientom, którzy mają konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

W razie wątpliwości można kontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS – tel. 22 560 16 00.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pokrzywdzony przez ZUS
pokrzywdzony przez ZUS 29.09.2018, 00:51
Mniej sie obawiam Hakerów niz złodziei z ZUS

Pozostałe