Wybory samorządowe 2018: Hrubieszowscy kandydaci w przyczajeniu

  • 18.09.2018, 08:18 (aktualizacja 20.09.2018 05:27)
  • Mariusz Parol
Wybory samorządowe 2018: Hrubieszowscy kandydaci w przyczajeniu Fot. pixabay.com
Wszystko wskazuje, że w nadchodzących wyborach samorządowych nie będzie zdecydowanych pewniaków w wyścigu do fotela burmistrza Hrubieszowa.

Na razie lista kandydatów, którzy wystartują w nadchodzących wyborach burmistrza Hrubieszowa ogranicza się do sześciorga kandydatów. Wszystkich pretendentów do tego stanowiska poznamy najpóźniej 26 września, kiedy to listy kandydatów zostaną zamknięte.

Obecnie w Hrubieszowie mówi się o sześciorgu kandydatach do fotela burmistrza tego miasta. Wiadomo, że nie będzie się ubiegał o reelekcję obecny burmistrz tego miasta. Jak się dowiadujemy od Tomasza Zająca, tym razem spróbuje on sił w wyborach wójta gminy Hrubieszów. Będzie kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców "Porozumienie i Rozwój 2018". Jan Mołodecki, który od kilku kadencji jest wójtem tej gminy, nie będzie ubiegał się o reelekcję. Mołodecki zamierza wystartować w wyborach do Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców "Porozumienie i Rozwój 2018" w wyborach burmistrza Hrubieszowa będzie Marta Majewska, obecnie zastępca burmistrza w tym mieście. To jej pierwszy start w wyborach na to stanowisko. W dwóch poprzednich wyborach samorządowych (w 2014 r. i w 2010 r.) Marta Majewska ubiegała się o mandat radnej w mieście nad Huczwą.

Do trzech razy sztuka?

Po raz pierwszy w wyborach burmistrza Hrubieszowa wystartuje również Maryla Symczuk. Jest kierownikiem miejskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Hrubieszowie. Ta kandydatka jest członkinią hrubieszowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. I właśnie to ugrupowanie będzie wspierało Marylę Symczuk w październikowym wyścigu do fotela burmistrza Hrubieszowa.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dociekliwy
Dociekliwy 27.10.2018, 19:11
Małe pytanie do radnych z
porozumienie i rozwój co zrealizowaliście ze swojego programu?
mała
mała 19.10.2018, 19:04
trzymam kciuki za Pana Zbigniewa Smala
czyste miasto
czyste miasto 16.10.2018, 10:20
Kiedy ktoś z UM zajmie się terenem byłej wąskotorówki? Chwasty ,krzaki i śmieci . Pora posprzątać
DONIA KLEMENTYNA
DONIA KLEMENTYNA 16.10.2018, 09:43
Każdy byle nie był z PSL
Jacek
Jacek 11.10.2018, 13:03
Merytorycznie to widzę jedynie Symczuk przygotowana. Z tego co wiem to ma duże znajomości w rządzie więc o realizację programu wyborczego bym się nie obawiał. Może wreszcie ktoś wykorzysta środki dla rozwoju miasta.
Basia
Basia 7.10.2018, 07:08
Przeraża karuzela stanowisk-z miasta do gminy,z gminy do powiatu...A kysz!!!!
por
por 26.09.2018, 23:02
Coraz więcej repetujacych chce jeszcze posiedzieć 5 lat za niezłą diete, popatrzcie jakie przyspieszenie z remontem drog ile zdjec, fajne jest poczucie wladzy
niuk
niuk 29.09.2018, 00:58
nom zwłaszcza pan an...niuk przyspieszył jak nic i tylko śmieci ulotkami
erw
erw 25.09.2018, 18:49
popędzić starych, zasiedziałych repetujacych, niech pozwola innym cos zdziałać bo sami nie wiele potrafili
wędkarzezhrubieszowa
wędkarzezhrubieszowa 25.09.2018, 08:08
Pewnie teraz kandydat Smal rybak słonowodny wybuduje nad Huczwą port rybacki! A co skoro mamy już Delfinka i Basen ! Taki port pomiędzy Bałtykiem i Morzem Czarnym Zbychu?
Obiektywny
Obiektywny 25.09.2018, 05:37
Zdecydowanie Pan Zbigniew Smal! Brawo "Misio" i "taka prawda"! Pan Smal nie uwikłany w miejscowe układy, spoglądający na sprawy Naszego Miasta "z zewnątrz" zupełnie realnie a poza tym, mający doświadczenie spoza "Naszego Podwórka" i nie, co wydaje mi się istotne, nie goniący za pieniądzem. Innym już podziękujmy. Postawmy na Pana Smala!!!!!!!
big no small
big no small 29.09.2018, 01:00
Robisz reklame i chyba świadomie to wiem na kogo nie głosowac jak taka fałszywa jest
Misio
Misio 24.09.2018, 20:47
Zbigniew Smal najlepszy kandydat trzeba sie z tym zgodzic nie ma innego chodzi pyta interesuje sie ludzmi i miastem a gdzie reszta tych kandydatow zeby zaiteresowac sie zwyklymi ludzmi bez ukladow podac pomocna dlon. Tak jak ten czlowiek jest dla wszystkich walczy zeby slabszy mial prawo bytu w tym miescie komu zalezy zeby co kolwiek zrobic nie ma tylko jeden kandydat gosuje na Pana Smala
hrubek
hrubek 23.09.2018, 14:12
Trzeba głosować nie na starych wyjadaczy co siedzą od lat. Trzeba w końcu wymienic stanowiska funkcyjne bo to już sie zrobiła klika wzajemnych powiązań. Od lat nic sie w tym mieście nie dzieje tylko ludzi ubywa. Chyba nikt nie chce dotychczasowej niemocy urzedniczej gdzie pomysły na jakiekolwiek działanie pojawiają sie tylko przed wyborami!!!!!!!!!!!!!
jan
jan 22.09.2018, 21:51
około 60 tysiecy lub nawet wiecej mozna przygarnąć do kieszeni w formie diet i ryczałtów za okres kadencji
ewa
ewa 22.09.2018, 21:45
zastanówcie się co dla Hrubieszowa zrobił lub czym się zasłuzył każdy z kandydujacych na urzad burmistrza, obiecywanie to za mało, trzeba pokazać dokonania
!!!
!!! 29.09.2018, 01:03
nikt ic nie zrobił a są nawet tacy co od 10 lat chodnik obiecują i nawet stan prawny tego chodnika nie jest uregulowany. Ogólnie obietnice i syf przedwyborczy . Głosujcie na tych co nie byli we władzach!!!!
erdek
erdek 22.09.2018, 21:42
w Hrubieszowie trzeba porzadnie przewietrzyc i miasto i powiat, niektórzy zasiedzieli się od lat i dbaja tylko o własne interesy a teraz kombinbuja na wszelkie sposoby by zyskac przychylnośc wyborców i załapać sie na 5 letnie rządzenie
taka prawda
taka prawda 21.09.2018, 18:53
Zbigniew Smal kandydat na burmistrza , to jedyna osoba zainteresowana sprawami Hrubieszowa , która od wielu lat przychodzi na posiedzenia rady miejskiej i zadaje konkretne pytania do włodarzy miasta .Pytanie czy inni kandydaci przez te wszystkie lata a startujący w wyborach interesowali się przez ten czas sprawami miasta i mieszkańców
mika
mika 20.09.2018, 18:48
ubiehrubie rozpoczęło kampanię przedwyborczą na burmistrza, niestety bez moożliwości komentowania
Hrubek
Hrubek 23.09.2018, 14:14
bo najwidoczniej krytyka z komentarzy na LH komuś szkodziła politycznie.
iola
iola 19.09.2018, 20:32
Burmistrzem zostanie Franciszek Suchecki i to w pierwszej turze, nikt z kontrakandydatów nu nie zagraża
znawca tematu
znawca tematu 29.09.2018, 01:05
I lokal socjalny dla asystentki z dzieckiem pewnie hahhaha
Franio
Franio 23.09.2018, 14:39
Tylko trzeba będzie młodą asystentke zatrudnic jak za ostatniej kadencji . Taką z 18 i chyba blondynke ??

Pozostałe