Bełżec/Krynice: Piękny jubileusz małżonków

  • 20.09.2018, 07:00
  • roh
Bełżec/Krynice: Piękny jubileusz małżonków
Przeżyli ze sobą 50 lat. Sześć par z gminy Bełżec i 12 z gminy Krynice przypomniało sobie słowa małżeńskiej przysięgi, którą składało w pamiętnym 1968 roku. Nie zabrakło wzruszeń.

Było jak na prawdziwym weselu. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji jubilatów, którą odprawił ksiądz kanonik Stanisław Szałański. Potem w Gminnym Ośrodku Kultury były toasty, pyszny tort i tańce. Przegrywała Kapela Bełżecka, która grała utwory takie, jakie gra się na weselach i te z młodości jubilatów – relacjonuje Maria Jarosz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bełżcu.

Nie zabrakło życzeń od władz gminy i powiatu, bliskich jubilatów. Głównymi bohaterami uroczystości byli: Krystyna i Jan GłazowieBarbara i Kazimierz JasiewiczowieZofia i Zdzisław KomadowscyJózefa i Jan PatałuchowieAlicja i Marian Skowronkowie z Bełżca oraz Janina i Jan Przednowek z miejscowości Chyże.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe