Zbadaj krew, zgłoś szpik

  • 18.09.2018, 07:54
  • roh
Zbadaj krew, zgłoś szpik Fot. pixabay.com
Pacjenci 44 przychodni w powiatach tomaszowskim, zamojskim, biłgorajskim i hrubieszowskim będą mogli bezpłatnie wykonać badania morfologii krwi oraz zostać dawcą szpiku kostnego. Akcja rusza 18 września. Organizują ją lekarze z Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców.

Akcja "Profilaktyka po lubelsku" organizowana jest przez związek po raz trzeci. Skierowana jest do pacjentów przychodni, których właściciele są członkami związku. Krew będzie można bezpłatnie przebadać 24 września w godzinach od 8 do 13.

 – Na bezpłatne badania zapraszamy wszystkich naszych pacjentów. Z badania powinny skorzystać przede wszystkim osoby zdrowe, które dawno nie miały wykonywanego badania morfologii krwi – mówi Małgorzata Stokowska-Wojda, członek zarządu LZLR-P, a jednocześnie właścicielka przychodni rodzinnej w Łaszczowie.

Analizy wykona Centrum Medyczne LUXMED – partner akcji. Wyniki badań przekażą pacjentom ich lekarze rodzinni.

Ponadto od 18 do 21 września, a także 24 września przychodnie, wspólnie z Fundacją Dawców Komórek Macierzystych Szpiku (DKMS), będą prowadziły edukację w zakresie dawstwa komórek macierzystych szpiku. Będzie się można też zarejestrować jako dawca szpiku.  

 – Każdy potencjalny dawca komórek macierzystych szpiku jest niezwykle ważny. Może on uratować życie chorego człowieka – podkreśla Małgorzata Stokowska-Wojda.

Pełna lista placówek w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe