Trwają XVI Zamojskie Spotkania z Fantastyką (ZDJĘCIA)

  • 15.09.2018, 13:04 (aktualizacja 15.09.2018 13:25)
  • dc
Trwają XVI Zamojskie Spotkania z Fantastyką (ZDJĘCIA) Daniel Czubara Konwent zgromadził miłośników fantasy z regionu i nie tylko
Konkursy, turnieje, prelekcje, warsztaty, spotkania z pisarzami, czy cosplay - to wszystko odbywa się podczas Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Po raz szesnasty do Zamościa zjechali miłośnicy fantastyki i science fiction oraz gier planszowych.

Gośćmi tej edycji ZSzeF-u są autorzy powieści fantasy - Krzysztof Piskorski, Alicja Janusz, czy pochodzący z Sąsiadki na Zamojszczyźnie Daniel Mróz. To laureaci ogólnopolskich, jak i europejskich konkursów pisarskich. Podczas konwentu można nabyć książki tych autorów, ale nie tylko.

-To już 16 latek Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Wyjątkowej imprezy promującej kulturę, czytelnictwo, a w szczególności nowe, kreatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Na tegoroczny konwent przygotowaliśmy moc atrakcji: prelekcji , konkursów, turniejów oraz spotkań autorskich.- mówi Artur Harasim z Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego "Czerwony Smok", jeden z koordynatorów konwentu.

Co prawda na imprezę nie dotarł znany pisarz Andrzej Pilipiuk, autor sagi o egzorcyście-bimbrowniku Jakubie Wędrowyczu, ale i tak jest wesoło i sporo się dzieje. Podczas konwentu odbywają się m.in.:warsztaty z kaligrafii, gry planszowe, rozmowy o książkach, czy o pisaniu opowiadań, kształtowaniu fabuły i kreowaniu postaci, konkursy na najlepsze przebranie za jedną z fantastycznych postaci.

Impreza odbywa się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu.

Poniżej prezentujemy fotorelację z drugiego dnia imprezy.

 

dc

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe