Zamość: Zostań własnym szefem. Weź pieniądze, załóż firmę

  • 13.09.2018, 11:18
  • ak
Zamość: Zostań własnym szefem. Weź pieniądze, załóż firmę Fot. pixabay.com
Od poniedziałku (10 września) Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu przyjmuje wnioski od osób bezrobotnych, które chciałyby uzyskać dotację na założenie własnej działalności gospodarczej. Do rozdysponowania jest przeszło 1,4 mln złotych. Wsparcie może uzyskać ponad 70 osób.

Pieniądze na jednorazowe dotacje w wysokości do 18 tys. złotych pochodzą z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach kilku programów, a także z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ubiegać się o nie mogą osoby długotrwale bezrobotne, także zamieszkujące tereny wiejskie, ludzie powyżej 45 roku życia albo młodzi, do 29 lat, którzy nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym i w ostatnim czasie nie uczestniczyli w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych.

Termin składania wniosków mija 21 września. Kto otrzyma pieniądze, okaże się najpóźniej 10 października. Dodatkowe informacje można uzyskać w pokoju nr 19 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu, pod telefonem 84 638 33 60 oraz na stronie internetowej www.zamosc.praca.gov.pl.
 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
monika
monika 14.09.2018, 18:32

dawać bezrobotnym i bez szkoły i do tego długotrwale bezrobotnym ale mają perspektywy, przewalić kasę i znów być bezrobotnym. zamiast dać tym co stworzą i utrzymają miejsca pracy > POLSKA

Pozostałe