Biłgoraj: Zaśpiewają wierszem. Spotkania z poezją śpiewaną i piosenką autorską już wkrótce

  • 13.09.2018, 10:30 (aktualizacja 13.09.2018 11:00)
  • ak
Biłgoraj: Zaśpiewają wierszem. Spotkania z poezją śpiewaną i piosenką autorską już wkrótce
Jutro (piątek, 7 września) jest ostatni dzień na to, by zgłosić chęć udziału w tegorocznej edycji Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Ta sztandarowa impreza odbędzie się w ostatni weekend września.

Tegoroczne Spotkania będą wyjątkowe, bo jubileuszowe. odbędą się już po raz 30. Przesłuchania konkursowe odbędą się już pierwszego dnia, w piątek 28 września (godz. 19). Sceniczne prezentacje oceniać będzie jury, w którym zasiądą: Andrzej Głowacki, Jan Poprawa, Joanna Fedorowicz i Jarosław Wasik.

Uczestnicy, tradycyjnie walczyć będą o o nagrodę główną, czyli „Gęste Sito Krytyki”. Komisja przyzna również nagrody i wyróżnienia w kategorii wykonawczej i autorskiej. Nietypowo, bo z okazji jubileuszu, przyznana zostanie nagroda specjalna –  Rajtak. Przyznają ją laureaci poprzednich edycji Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską.

Drugi dzień imprezy minie pod znakiem koncertu laureatów (godz. 19), a w niedzielę w koncercie jubileuszowym wystąpią gospodarze i goście. Na scenie pojawić się mają m.in.: Mariusz Oziu- Orzechowski, Jacek Kadis, Mariusz Marcin Dekiel, Jacek Daszyński, Joanna Pilarska, Jarosław Chojnacki, Beata Osytek, Katka Kotecka, Michał Fałkiewicz, Sergiusz Orłowski.  Początek tego koncertu o godz. 17.

Bilety na każdy z dni kosztują 10 zł.

Zespoły, soliści czy duety zainteresowane udziałem powinny kontaktować się z Biłgorajskim Centrum Kultury pod nr: 84 686 04 15.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe