Zamość: Są miliony na Rotundę. Będzie remont i rozbudowane muzeum

  • 12.09.2018, 13:06 (aktualizacja 13.09.2018 04:36)
  • ak
Zamość: Są miliony na Rotundę. Będzie remont i rozbudowane muzeum Fot. UM Zamość
To bardzo dobra wiadomość. Aż 6,8 mln złotych udało się pozyskać władzom Zamościa na ratowanie Rotundy.

O to finansowe wsparcie na odnowienie tego ważnego dla historii miasta i regionu miejsca samorząd starał się od roku. Starania przyniosły efekt.

Dzięki wysokiej dotacji na Rotundzie zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie. Ponadto projekt zakłada rozbudowę ekspozycji muzealnej, w której pojawią się nowe plansze informacyjne, zdjęcia, filmy. Z myślą o niepełnosprawnych zaplanowano likwidację barier architektonicznych i przygotowanie informacji w alfabecie Braille'a.

Całkowita wartość prac wynosi 8,2 mln zł. 

Droga do uzyskania dofinansowania była długa. Początkowo projekt uzyskał jedynie 77 punktów. Miasto się odwołało i ocena wzrosła do 83 punktów. Jednak władze Zamościa uważały, że to wciąż za mało. Sprawa trafiła do sądu. W zeszłym tygodniu  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie przyznał samorządowi rację. Zarząd województwa ponownie rozpatrzył wniosek. Efekt? 100 punktów dla projektu  "Rewitalizacja Rotundy Zamojskiej".

Warto też dodać, że istotny wkład merytoryczny i finansowy w realizację projektu mają: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz Stowarzyszenie Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Zamość.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe