Zamość: Dla bezpieczeństwa pieszych. Aktywne znaki przy przejściach

  • 12.09.2018, 14:15 (aktualizacja 13.09.2018 04:37)
  • ak
Zamość: Dla bezpieczeństwa pieszych. Aktywne znaki przy przejściach Fot. UM Zamość
Światła zaczynają migać, gdy do przejścia zbliża się pieszy. Kierowcy nie powinni tego przegapić. Takie aktywne znaki drogowe pojawiły się ostatnio przy pasach na ul. Piłsudskiego w Zamościu, w sąsiedztwie Klubu Batalionowego.

Ulica Piłsudskiego w Zamościu jest jedną z ruchliwszych. Zdarza się, że kierowcy jeżdżą tędy szybko. W przeszłości w tej części miasta dochodziło do wypadków z udziałem pieszych. Aktywne znaki mają takim sytuacjom przeciwdziałać.

Zarząd Dróg Grodzkich zapewnia, że na ul. Piłsudskiego za jakiś czas zrobi się jeszcze bezpieczniej. Droga ma być przebudowana i wówczas przy koszarach powstanie sygnalizacja świetlna.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Julek
Julek 25.09.2018, 16:14
Popieram, najważniejsze bezpieczeństwo - zwłaszcza, jeśli trzeba o nim przypominać kierowcom.
_____________________________________________________________________________
www.znaki-tdc.com
mieszkaniec
mieszkaniec 12.09.2018, 18:02
I bardzo dobrze, bo w tym miejscu często dochodziło do potrąceń, wypadków i w ogóle rzadko kierowcy się tam zatrzymują by przepuścić pieszych. SYgnalizacja w tym miejscu by się bardziej przydała niż przy szkole, bo nieco dalej są kolejne światła przy kościele.

Pozostałe