Zamość: O niepodległość i równouprawnienie – ciekawa wystawa w muzeum Arsenał

  • 11.09.2018, 16:21
  • bn
Zamość: O niepodległość i równouprawnienie – ciekawa wystawa w muzeum Arsenał
"Emancypantki i patriotki: wizerunki walczących Polek XIX i XX wieku" – to tytuł wystawy, która w środę (12 września) zostanie otwarta w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przy ul. Zamkowej 2 w Zamościu.

Powodów do zorganizowania takiej ekspozycji nie brakuje. W 2018 r. obchodzimy stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, a także setną rocznicę przyznania polskim kobietom praw wyborczych. Znaczenie tych wydarzeń trudno przecenić. 

W zamojskim "Arsenale" przedstawione zostaną sylwetki pań, które walczyły o niepodległość kraju oraz równouprawnienie. Były to członkinie organizacji konspiracyjnych, pisarki, feministki, nauczycielki itd. Eksponaty, które znajdą się na tej niezwykłej, ważnej wystawie będą pochodziły ze zbiorów Muzeum Zamojskiego w Zamościu, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz prywatnych kolekcji. 

Wernisaż wystawy zaplanowano 12 września o godz. 14. Potem odbędzie się dyskusja na temat roli zasłużonych dla Zamościa i Zamojszczyzny kobiet. 

Ekspozycję będzie można oglądać do 14 grudnia. 

bn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe