Zamość: Będzie nowy budynek dla kardiologii w szpitalu "papieskim"

  • 12.09.2018, 06:00
  • dc
Zamość: Będzie nowy budynek dla kardiologii w szpitalu "papieskim" Fot. Daniel Czubara Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się w piątek 7 września.
Oddziały kardiologiczny i kardiochirurgiczny zamojskiego szpitala "papieskiego" będą miały nową siedzibę. Szpital zostanie rozbudowany. W piątek (7 września) uroczyście wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.

Projekt zakłada dobudowę 3-kondygnacyjnego budynku wraz z piwnicą dla potrzeb oddziału kardiologii, a także modernizację i remont pomieszczeń zajmowanych przez oddział kardiologiczny. Na pierwszym piętrze nowego budynku zlokalizowane zostaną pomieszczenia oddziału kardiologicznego tj.: sale wzmożonego nadzoru kardiologicznego, izolatka, dyżurka, pomieszczenia socjalnie, pokoje lekarzy i inne pomieszczenia związane z działalnością oddziału kardiologicznego. Z kolei na drugim piętrze zlokalizowane będą: sala operacyjna hybrydowa, sala operacyjna dla kardiologii i kardiochirurgii, sala zabiegowa, pomieszczenia dla lekarzy i inne pomieszczenia związane z działalnością oddziału kardiologicznego. Oprócz tego w ramach projektu szpital planuje zakup i montaż wyposażenia oraz zakup aparatury i sprzętu  medycznego.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

dc
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BUDOWLANIEC
BUDOWLANIEC 12.09.2018, 07:30
Kolejny przekręt z BUDMATEM w tle . KASĘ PAŃSTWA ZNOWU PRZYGARNIE . Brawo PIS , TAK TRZYMAĆ ,A POLSKA BĘDZIE BIEDNA ,ZACOFANA OKRADANA

Pozostałe