Tyszowce: Seniorzy z Arki nie próżnują

  • 12.09.2018, 17:00
  • roh
Tyszowce: Seniorzy z Arki nie próżnują
Zorganizowali zabawę taneczną, uwili wieniec dożynkowy, co tydzień puszczają dzieciom bajki na ścianie z celuloidowych klisz. Szykują wystawę "Dawne Tyszowce – ocalić od zapomnienia". Seniorzy mają też wiele innych pomysłów.

To była potańcówka taka jak dawniej. Do Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach przyszło ponad 40 seniorów. Oprawę muzyczną zapewnił Zbigniew Nawrot, na akordeonie przygrywał Janusz Bogatko. Nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni biesiadnych.

 – Chcielibyśmy, aby takie zabawy miały miejsce częściej, przynajmniej raz w miesiącu – mówi Krystyna Jaremczuk, przewodnicząca Klubu Seniora w Tyszowcach.

Ewa Dysznik, założycielka Klubu Seniora i prezes Stowarzyszenia Arka, obiecuje, że skoro seniorom tak bardzo podobają się potańcówki, będą organizowane częściej.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe