Hrubieszów: Od Moniuszki do Starszych Panów. Zaproszenie na spektakl w HDK

  • 10.09.2018, 07:42
  • ak
Hrubieszów: Od Moniuszki do Starszych Panów. Zaproszenie na spektakl w…
W najbliższą środę (12 września) w Hrubieszowskim Domu Kultury obejrzeć będzie można spektakl muzyczno-teatralny zatytułowany "Od Moniuszki do Starszych Panów". Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

To widowisko w reżyserii Urszuli Lewartowicz powstało w oparciu o kompozycje Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza i Stanisława Niewiadomskiego, ale również piosenki duetu Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora z Kabaretu Starszych Panów.

Na scenie zaprezentują się śpiewacy, aktorzy i zespół muzyczny. W obsadzie są: Natalia Skipor, Dorota Szostak-Gąska, Izabela Jeżowska, Mariola Zagojska, Piotr Bublewicz, Jakub Gąska i Karol Furtak, a także muzycy: Magdalena Maciąg, Katarzyna Boniecka, Krzysztof Pachla, Damian Szymczak i Agnieszka Schulz-Brzyska.

Po przedstawieniu w HDK odbędą się też warsztaty artystyczne z zakresu teatru, muzyki i kultury.

Spektakl powstał w ramach programu Kultura Dostępna przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odwiedzi nie tylko Hrubieszów, ale też inne miejscowości, m.in. Urzędów, Krasnystaw, Bełżyce, Stężycę, Chełm i Nałęczów. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe