Krasnobród: Grosz do grosza na niepodległościowy pomnik. Trwa zbiórka pieniędzy

  • 10.09.2018, 07:00
  • ak
Krasnobród: Grosz do grosza na niepodległościowy pomnik. Trwa zbiórka… Fot. pixabay.com
Liczy się każda, najmniejsza nawet kwota. W Krasnobrodzie trwa zbiórka pieniędzy na budowę pomnika upamiętniającego 100-lecie polskiej niepodległości.

Komitet Społeczny Budowy Pomnika 100-lecia Odzyskania Niepodległości zawiązał się w Krasnobrodzie w maju tego roku. Ustalono, że krasnobrodzki pomnik ma mieć formę płyty, która upamiętni rocznicę polskiej niepodległości.

Autorem projektu jest miejscowy artysta-rzeźbiarz Andrzej Gontarz, a jego dzieło ma zostać zlokalizowane naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Krasnobrodzie. Oficjalne, uroczyste odsłonięcie pamiątkowej płyty zaplanowano na 11 listopada 2018.

Inicjatorzy budowy pomnika liczą na hojność mieszkańców miasta i gminy. Czekają na wpłaty. Pieniądze można przekazywać na specjalnie utworzone konto. Jego numer w krasnobrodzkim oddziale Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Lubelskim to: 60 9639 0009 3002 0059 0615 0001.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krasnobrodzianka
Krasnobrodzianka 11.09.2018, 14:39
Naprawdę? Budowa pomnika to inwestycja pierwszej potrzeby w Krasnobrodzie? Są inne formy upamiętnienia a nie stawianie kolejnych pomników.

Pozostałe