Hrubieszów ma 618 lat. Zaproszenie na Rubienalia 2018 (PROGRAM)

  • 10.09.2018, 06:30
  • ak
Hrubieszów ma 618 lat. Zaproszenie na Rubienalia 2018 (PROGRAM) Fot. Wikimedia Commons
Jak co roku we wrześniu Hrubieszów świętuje rocznicę uzyskania praw miejskich, które nadał mu król Władysław Jagiełło. Tegoroczne Rubienalia są planowane na niedzielę 16 września. Zaplanowano wiele atrakcji.

Uroczystości mają zacząć się w niedzielne południe blokiem imprez dla najmłodszych. W programie znajdą się też atrakcje dla starszych mieszkańców Hrubieszowa.

W niedzielę odsłonięty zostanie oficjalnie pomnik profesora Wiktora Zina, hrubieszowianie wspólnie zatańczą, będą oklaskiwać lokalne zespoły. W planach jest również wręczenie statuetki "Hrubcio", rozstrzygnięcie konkursu na potrawy z dyni. 

Przez cały czas trwania imprezy czynne będą też stoiska z rękodziełem i przysmakami regionalnej kuchni, a także dmuchany plac zabaw dla najmłodszych. Na koniec wystąpi lokalny zespół Mada Bis oraz rockowy Harlem.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe