Zamość: Edukacja przez zabawę. Policjanci na "Akademii bezpiecznego urwisa" w Galerii Twierdza

  • 10.09.2018, 06:00
  • ak
Zamość: Edukacja przez zabawę. Policjanci na "Akademii bezpiecznego urwisa" w Galerii Twierdza Fot. KMP Zamość
Prezentowali swoje radiowozy i motocykle. Pozwalali jeździć "po alkoholu", czyli w alkogoglach, Rozmawiali, tłumaczyli, odpowiadali na pytania. Policjanci z zamojskiej komendy wystąpili w roli nauczycieli podczas "Akademii bezpiecznego urwisa". Wydarzenie odbyło się w sobotę (8 września) w Galerii Twierdza w Zamościu.

Tego dnia dzieci, które pojawiły się w centrum handlowym na pewno świetnie się bawiły, ale też wiele nauczyły.

Najmłodsi mieli do dyspozycji mieli pluszowe miasteczko ruchu drogowego, w którym jeden z funkcjonariuszy uczył, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Przy okazji policjant wyjaśniał, dlaczego należy mieć na sobie elementy odblaskowe, organizował też konkursy ze znajomości znaków drogowych.

– Każde chętne dziecko w pluszowym samochodzie mogło poczuć się jak prawdziwy kierowca i „przejechać” przez skrzyżowanie, na którym ruchem kierował policjant. Kolejną atrakcją była wielka gra planszowa „Bezpieczny Powrót do Szkoły”, która najmłodszym przypominała o podstawowych zasadach zachowania się na drodze – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Podczas każdej z zabaw mundurowi mówili o rzeczach ważnych, jak np. o obowiązku zapinania pasów w samochodzie. Każdy mógł też w specjalnym symulatorze na własnej skórze doświadczyć zderzenia czołowego oraz przeżyć dachowanie auta. Był również do pokonania tor przeszkód w alkogoglach, czyli okularach symulujących stan nietrzeźwości.

– Można było również usiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla. W czasie imprezy nie mogło zabraknąć policyjnego czworonoga i jego przewodnika, który przybliżył uczestnikom specyfikę wspólnej pracy – opowiada Krukowska-Bubiło.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe