Przedwiośnie w roli głównej, czyli Narodowe Czytanie 2018 w Zamościu (ZDJĘCIA, FILM)

  • 08.09.2018, 13:00 (aktualizacja 09.09.2018, 08:01)
  • ak
Przedwiośnie w roli głównej, czyli Narodowe Czytanie 2018 w Zamościu (ZDJĘCIA,… Fot. A. Szewc
Niemal całej powieści "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego można było dzisiaj wysłuchać na Rynku Wielkim w Zamościu, gdzie podobnie jak w wielu innych polskich miastach, ale też miasteczkach i wioskach odbyła się akcja "Narodowe Czytanie.

Historię Cezarego Baryki czytali dzisiaj w Zamościu m.in. Andrzej Wnuk, prezydent miasta, także Jan Wojciech Matwiejczuk, przewodniczący Rady Miasta Zamość,, również radni, parlamentarzyści, m.in. Sławomir Zawiślak.

 

 

 

Obecni byli przedstawiciele kuratorium oświaty, reprezentanci miejskich szkół i przedszkoli. Nie zabrakło też zwykłych mieszkańców miasta.

 

Każdy z czytających mógł wpisać się do księgi pamiątkowej, a także własny egzemplarz "Przedwiośnia" oznaczyć pieczęcią podarowaną Książnicy Zamojskiej przez prezydenta Andrzeja Dudę właśnie z okazji Narodowego Czytania 2018.

ak

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe