Warszawiak wpadł z kontrabandą pod Skierbieszowem

  • 06.09.2018, 15:37
  • ak
Warszawiak wpadł z kontrabandą pod Skierbieszowem Fot. KMP Zamość
Ponad 1000 paczek papierosów z przemytu znaleźli policjanci ze Skierbieszowa w samochodzie, którym przez nasz region przejeżdżał w środę 64-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna już stracił nielegalny towar, grozi mu jeszcze grzywna, a nawet więzienie.

Funkcjonariusze ze Skierbieszowa zatrzymali kię do kontroli drogowej. Zajrzeli do samochodu i zobaczyli w nim kilka worków pełnych papierosów. Na żadnej z ponad tysiąca paczek nie było polskich znaków akcyzy skarbowej.

Właściciel kontrabandy trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj miał być przesłuchiwany.

– Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, skarb państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy straciłby ponad 17 tysięcy złotych, natomiast uszczuplenie należności podatku VAT to kwota prawie 5 tysięcy zł – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że przechowywanie wyrobów tytoniowych nieoznaczonych znakami akcyzy jest zabronione i zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoką grzywną.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe