Gm. Krasnobród: Szukał prawdziwków, a znalazł niewybuch

  • 05.09.2018, 14:44 (aktualizacja 06.09.2018, 06:03)
  • ak
Gm. Krasnobród: Szukał prawdziwków, a znalazł niewybuch Fot. KMP Zamość
Na pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej natrafił mężczyzna, który do lasu w pobliżu Krasnobrodu wybrał się na grzyby.

Grzybiarz z Krasnobrodu wybrał się do lasu dzisiaj o świcie i już rano zatelefonował na policję, żeby poinformować, że natrafił na niewybuch.

– Pocisk o długości ok. 40 cm. znajdował się tuż przy polnej drodze w lesie w pobliżu miejscowości Zielone. Zgłaszający wskazał mundurowym miejsce  odnalezienia nietypowego przedmiotu – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjanci pojechali tam i zabezpieczyli miejsce, w którym znajdował się niewybuch. Nadzorowali je do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Żołnierze wiedzieli już, co należy zrobić z niebezpiecznym znaleziskiem.

– Pamiętajmy, że odnalezione niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce odnalezienia należy zabezpieczyć i o znalezisku natychmiast powiadomić policję – kolejny raz przypomina Krukowska-Bubiło.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z
Z 06.09.2018, 08:50
"Pocisk o długości..." Jakaś nowa policyjna maniera? Opisując pociski należy podawać przede wszystkim ich średnicę, czyli - tak z grubsza - kaliber, a dopiero potem - jeśli już - długość. To zdecydowanie więcej mówi o pocisku.
Ratownik WRS
Ratownik WRS 05.09.2018, 23:31
Może chciał się rozerwać trochę???

Pozostałe