Trzy dni dla Czesława Gajdka

  • 05.09.2018, 12:55
  • tomt
Trzy dni dla Czesława Gajdka fot. MDK Szczebrzeszyn
Ponad trzystu zawodników z dwudziestu pięciu drużyn wzięło udział w II Memoriale im. Czesława Gajdka w Szczebrzeszynie. W czasie trzydniowej rywalizacji po murawie biegali mali i duzi, siedmio- i siedemdziesięciolatkowie. Wszystkich ich połączyła pamięć o patronie turnieju.


PIŁKA NOŻNA\\r

Przypomnijmy, że Czesław Gajdek (1936-2016) rozegrał ponad trzysta meczów (1960-1972) w Hetmanie Zamość na pozycji stopera. Zawodową karierę przerwała mu kontuzja szczęki. Następne lata spędził w Roztoczu Szczebrzeszyn, najpierw jako zawodnik, a później jako trener. Od 1967 zarządzał lecznicą weterynaryjną w tym mieście. W 2002 roku został wybrany do "jedenastki wszech czasów" okręgu lubelskiego.

 – Nie będzie chyba przesadą, jeżeli powiem, że w dużej mierze dzięki ŚP Czesławowi Gajdkowi Roztocze Szczebrzeszyn przetrwało do dzisiaj. Słyszałem opowieści z ust starszych graczy, którzy mówili, że pan Gajdek kupował sprzęt i piłki za własne pieniądze, a cały klub był na jego barkach. Dlatego warto upamiętnić taką postać – powiedział nam Paweł Sawic z MSPN Roztocze Szczebrzeszyn, które zorganizowało trzydniowy turniej.

 

Wyniki:

 

Młodzicy młodsi (2007 i młodsi): 1. Wicher Kobyłka, 2. MSPN Roztocze Szczebrzeszyn, 3. Igros Krasnobród.

Wyróżnienia indywidualne: Najlepszy Zawodnik: Kamil Bis, Najlepszy Bramkarz: Fabian Kazanowski, Król Strzelców: Jakub Brodaczewski.

Żaki Starsze (2010 i młodsi): 1. Football Academy Zamość I, 2. FA Zamość II, 3. MSPN Roztocze Szczebrzeszyn I.

Wyróżnienia indywidualne: Najlepszy Zawodnik: Wiktor Kolano, Najlepszy Bramkarz: Alex Bichniak, Król Strzelców: Hubert Waga.

 

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe