Zamojscy strażacy podsumowali wakacje. To nie był bezpieczny czas

  • 05.09.2018, 09:12
  • ak
Zamojscy strażacy podsumowali wakacje. To nie był bezpieczny czas Fot. KM PSP Zamość Wypadek w miejscowości Karp (gm. Sitno)
Zamojscy strażacy mieli bardzo pracowite wakacje. Nie tylko gasili pożary, ale też byli wzywani do wyjątkowo dużej liczby wypadków drogowych. Usuwali także gniazda os i szerszeni, ale mieli również aż 14 fałszywych alarmów. Jak to wygląda w liczbach?

– W okresie lipca i sierpnia, odnotowano łącznie 413 zdarzeń (średnio 1/3 zdarzeń w ciągu roku), z których 62 to pożary, 337 miejscowych zagrożeń oraz 14 alarmów fałszywych – wylicza mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Do najpoważniejszych pożarów można zaliczyć ten, do którego 24 lipca w Siedliskach, gdy straty sięgnęły 15 tys. zł. W Hajownikach palił się kombajn, a jedna osoba została ranna. W Ujazdowie doszło do pożaru prasy do słomy i spłonął majątek wart 20 tys. zł. O połowę niższe były straty, gdy w Wysokiem spaliła się sterta słomy. 

– Okres wakacji to czas likwidowania zagrożeń. Spośród 337 aż 55 dotyczyło wypadków drogowych, w trakcie których odnotowywano przypadki śmiertelne oraz znaczną ilość osób poszkodowanych. 81 przypadków dotyczyło likwidacji zagrożeń powodowanych przez niesprzyjające warunki atmosferyczne (powalone drzewa, zalane piwnice), a 126 –  likwidacji zagrożeń powodowanych przez owady błonkoskrzydłe – wylicza Szozda.

Na szczęście w te wakacje strażacy nie musieli podejmować działań przy akwenach wodnych. Wyjątkiem była sytuacja z lipca, gdy do komendy trafiła informacja z Nielisza, kiedy prąd wodny znosił w kierunku tamy rower wodny z dwójką dzieci pływających bez jakiejkolwiek opieki osób dorosłych. – Podjęte wspólnie z WOPR działania poszukiwawcze zostały zakończone, wraz z uzyskaniem informacji o ewakuacji dzieci na brzeg przez osoby postronne – podsumowuje oficer prasowy KM PSP w Zamościu.

 


CZYTAJ TAKŻE: TO BYŁY TRAGICZNE WAKACJE NA DROGACH W REGIONIE

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe