Uchwała herbowa zgodna z prawem

  • 08.11.2016, 06:34
  • mk/www.kronikatygodnia.pl/ dołącz do nas na fb!
Uchwała herbowa zgodna z prawem
Zarzuty przeciwników ustawy "herbowej"okazały się bezpodstawne. 28 października wojewoda lubelski opublikował uchwałę w sprawie zasad używania herbu Miasta Zamość w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, a to oznacza, że jest ona zgodna z prawem.

O tej sprawie pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" we wrześniu, w tekście pt.  "Nowoczesna afera herbowa". Przypomnijmy. 26 września zamojscy radni podjęli uchwałę w sprawie zasad używania herbu Zamościa. "Za" głosowało 12 radnych, "przeciw" było 10 (m.in. znaczna część radnych PiS). Nie obyło się bez burzliwych dyskusji i zarzutów, że odbiera się mieszkańcom prawo do korzystania z herbu.

 Uchwałę krytycznie ocenił radny Rafał Zwolak z Nowoczesnej, który pisał na portalu społecznościowym i mówił na sesji rady, że "herb należy do wszystkich mieszkańców" i że "od teraz zwykły mieszkaniec nie będzie mógł wyjść na miasto czy wczepić w auto chorągiewki z herbem".

Jak zakończyła się sprawa wokół herbu miasta Zamość? O tym przeczytasz w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

mk/www.kronikatygodnia.pl/ dołącz do nas na fb!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe