Biłgoraj: Kto na burmistrza? Janusz Rosłan i...

  • 04.09.2018, 15:00
  • Daniel Czubara
Biłgoraj: Kto na burmistrza? Janusz Rosłan i...
Najprawdopodobniej Janusz Rosłan po raz kolejny powalczy o fotel burmistrza Biłgoraja. Kto jeszcze może stanąć z nim w wyborcze szranki?

Przypomnijmy, że wybory samorządowe odbędą się 21 października. W gminach i miastach, gdzie będzie potrzebna dogrywka, druga tura odbędzie się 4 listopada. Czas na zgłaszanie informacji o tworzeniu komitetów wyborczych minął 27 sierpnia. Do 16 września należy złożyć listy kandydatów do rad gmin i powiatów oraz sejmików województw. Osoby ubiegające się o fotele wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mają być oficjalnie zgłoszone do 26 września.

Z terenu Biłgoraja do PKW zgłoszone zostały następujące komitety: KWW Biłgoraj XXI, KWW Biłgorajszczyzna, KWW Janusza Rosłana, KWW Jedna Polska, KWW Niezależni dla Biłgoraja, KWW Piotra Szeligi Razem dla Biłgoraja, KWW Prawica Biłgorajska +. Do tego zestawienia należy dodać komitety ogólnopolskie, jak np. PiS, które też wystawią swoje listy wyborcze.

Cztery lata temu o fotel burmistrza łabędziego grodu walczyło siedmiu kandydatów: obecnie piastujący tę funkcję Janusz RosłanAndrzej Łęcki reprezentujący PiS, Jacek Piskorski z KWW Biłgoraj XXI, Piotr Szeliga z KWW Piotra Szeliga, Mirosław Lipiński reprezentujący Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej oraz Stanisław Bąk z KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, a także Stanisław Schodziński z Prawicy Biłgorajskiej. Kto z nich ponownie spróbuje sił w tym roku?

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Daniel Czubara

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe