Na odnowę zabytkowych nagrobków

  • 08.11.2016, 06:30 (aktualizacja 09.11.2016, 12:47)
  • mk/www.kronikatygodnia.pl/ dołącz do nas na fb!
Na odnowę zabytkowych nagrobków
18 143,10 zł zebrano podczas kwesty na cmentarzu parafialnym w Zamościu. Hojni byli również mieszkańcy innych miejscowości w regionie. Dzięki zebranym środkom będą odnawiane kolejne zabytkowe nagrobki.

Od dziesięciu już lat Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu zbiera pieniądze, które przeznaczane są na renowację niszczejących zabytkowych nagrobków. Za środki zgromadzone podczas tych kwest udało się wyremontować 25 nagrobków, dwie zabytkowe barokowe kamienne latarnie oraz zabytkową kamienną ławeczkę. W kolejce czekają następne.

 W Zamościu kwesta tradycyjnie rozpoczęła się 1 listopada o godzinie 8 i trwała do godziny 18. Kwestowało ponad 120 osób. Zebrano 18 tys. 134 złote i 10 gr i 12 zagranicznych monet.

Więcej o przeprowadzonych kwestach w regionie w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

mk/www.kronikatygodnia.pl/ dołącz do nas na fb!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe