Łukowa: Pomnik Miecznika w remoncie

  • 06.09.2018, 06:03
  • dc
Łukowa: Pomnik Miecznika w remoncie
Na cmentarzu parafialnym w Łukowej trwają prace konserwatorskie pomnika Karola Maksymiliana Klembowskiego – Miecznika Warszawskiego z 1791 roku.

Pomnik ustawiony na grobie Karola Maksymiliana Klembowskiego – Miecznika Warszawskiego jest najstarszym pomnikiem na Lubelszczyźnie. Jego powstanie datowane jest na 1791 rok. 

W zeszłym roku w ramach prac konserwatorskich skuto tynki cementowe, a także oczyszczono pozostałości tynków pierwotnych. Wykonano również konstrukcję zabezpieczającą. W tym roku, pod koniec sierpnia ruszyły dalsze prace mające na celu odnowę pomnika. Pracujący nad jego renowacją konserwatorzy z Rzeszowa usuwają zniszczone cegły, a luki uzupełniają nowymi. Specjaliści dokonają także rekonstrukcji gzymsów i tynków. Zabezpieczą przed korozją metalowy krzyż.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

dc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe