Hrubieszów: Drogi do Niepodległej. Konferencja w HDK

  • 08.09.2018, 09:00
  • par
Hrubieszów: Drogi do Niepodległej. Konferencja w HDK Fot. pixabay.com
Jak 100 lat temu świętowano na Zamojszczyźnie odzyskanie przez Polskę Niepodległości – miedzy innymi tego będzie można się dowiedzieć podczas konferencji pn. "Drogi do Niepodległej". Odbędzie się ona 22 września w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Konferencję "Drogi do Niepodległej" organizują prezes Towarzystwa Regionalnego  Hrubieszowskiego wspólnie z burmistrzem Tomaszem Zającem. Rozpocznie się ona o godz. 11. Z wykładami w HDK wystąpią muzealnicy z czterech muzeów w naszym regionie. Dr Dorota Skakuj, dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, opowie o powiecie biłgorajskim w przededniu odzyskania niepodległości. Z podobnym tematem dotyczącym powiatu tomaszowskiego wystąpi Eugeniusz Hanejko, dyrektor Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lub. Dr Jacek Feduszka z Muzeum Okręgowego w Zamościu przedstawi to miasto z 1918 r. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe