Gm. Mircze: 8 milionów wyłudzonych z NFZ w Smoligowie?

  • 04.09.2018, 18:00
  • Mariusz Parol
Gm. Mircze: 8 milionów wyłudzonych z NFZ w Smoligowie? Fot. KWP Lublin
Właściciel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Smoligowie i jego wspólniczka zostali tymczasowo aresztowani.

Pod koniec sierpnia policjanci zatrzymali Tomasza T., właściciela Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego "Droga Życia" w Smoligowie (gm. Mircze) i jego wspólniczkę Bernadettę F. W Prokuraturze Okręgowej w Zamościu przedstawiono im zarzuty fałszowania dokumentacji medycznej i wyłudzenia 8 mln zł z Narodowego Funduszu Zdrowia. Prokuratorskie zarzuty dotyczą lat 2011-2015. Przed sądem toczy się proces kierownictwa i personelu medycznego zakładu w Smoligowie o wyłudzenie 12 milionów dotacji z NFZ w latach 2005-2010.

23 sierpnia zatrzymani zostali 52-letni Tomasz T. – szef i właściciel placówki w Smoligowie, a także jego 48-letnia wspólniczka Bernadetta F. Śledczy zarzucają im fałszowanie dokumentacji dotyczącej stanu zdrowia pacjentów przebywających w zakładzie, którym obydwoje kierowali. Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie i śledczy z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Ustalono, że w latach 2011-2015 w zakładzie w Smoligowie doszło do szeregu naruszeń prawa. Kierownictwo i personel przygotowywali raporty, z których wynikało, że podopieczni wymagają specjalistycznego leczenia żywieniowego. Rzekomo ze względu na pogarszający się stan zdrowia i niemożność samodzielnego odżywiania się. Z tego powodu zakład otrzymywał dofinansowania z funduszu zdrowia. Przez wiele lat poświadczające nieprawdę dokumenty były podstawą rozliczeń dofinansowania NFZ do pobytu pensjonariuszy. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe