Krynice: Upał przydusił ryby w zalewie

  • 06.09.2018, 07:00 (aktualizacja 07.09.2018, 13:04)
  • roh
Krynice: Upał przydusił ryby w zalewie
Ponad tona ryb padła w zbiorniku wodnym w Krynicach. Stosunkowo płytki zalew nie poradził sobie z sierpniowymi upałami i zakwitem. Część ryb wydusiła przyducha.

Widok chwytał za serce wędkarzy. W zalewie pływały setki śniętych, padłych ryb. Niektóre okazy, szczególnie karpi i drapieżników były imponujące. (...)

O sytuacji zawiadomiono Powiatowego Inspektora Weterynarii w Tomaszowie Lubelskim oraz Inspekcję Ochrony Środowiska. Przyducha wydusiła grubo ponad tonę ryb: szczupaków, okoni, karpi, linów, płoci i karasi. Śnięte ryby w ubiegłym tygodniu zutylizowano. Woda została zasypana wapnem. Teraz PZW będzie szacował straty.   

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zatroskany
Zatroskany 06.09.2018, 20:01

Zalew w Krynicach jest prawdopodobnie jedynym w okręgu zalewem bez dopływu i dlatego jest bardzo wrażliwy na letnie i zimowe przyduchy. Zastanawiam się jaki to uczony (Pan prezes koła w Krynicach czy Pan prezes Okręgu,a może razem )postanowili wprowadzić zakaz zabierania złowionych karpi.Dodatkowo do zbiornika wpuszczono duże okazowe karpie z czego bardzo dumny był prezes koła w Krynicach.Wysoka temperatura,brak roślinności podwodnej i błędne decyzje doprowadziły do ponownej przyduchy.Poprzednia miała miejsce w zimie 2008 na 2009r. Koszty wszystkich zarybień ponoszą członkowie PZW naszego Okręgu a odpowiedzialności nie ponosi nikt.Ny a koniec nasuwa się taka refleksja: zastanówmy się na kogo oddać głos podczas najbliższych wyborów.
Wędkarz smakosz
Wędkarz smakosz 06.09.2018, 07:48
To wszystko przez zakaz zabierania karpi, gdyby ich część została odłowiona tlenu wystarczyło by dla pozostałych, no ale można przecież podnieść składkę i się zarybi. Na innych zbiornikach gdzie można rybę brać tego problemu nie ma.

Pozostałe