Gm. Radecznica: Pocisk leżał w suszarni tytoniu

  • 02.09.2018, 14:06 (aktualizacja 03.09.2018, 05:14)
  • ak
Gm. Radecznica: Pocisk leżał w suszarni tytoniu Fot. KMP Zamość
Kiedy mieszkanka Gruszki Zaporskiej brała się za remonty na swojej posesji, nie przypuszczała, że znajdzie niewybuch. Na pocisk natrafił w trakcie remontu starej suszarni tytoniu.

Jak tylko kobieta zobaczyła niebezpieczne znalezisko, zaalarmowała policję. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch o długości ok. 30 cm. Zadbali również, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do niego. Na miejsce wezwano patrol saperski. Żołnierze pocisk wywieźli i w bezpiecznym miejscu zneutralizowali.

– Od działań wojennych minęło już wiele lat, jednak wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne "pamiątki" z tego okresu. To, że wiele lat leżały pod ziemią nie oznacza, że nie są już niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie. Dlatego też przypominany, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch nie wolno takiego znaleziska przenosić, dotykać ani rozbrajać – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe